
- Konopí pěstované na výrobu paliv z biomasy může zajistit veškeré naše energetické potřeby plynu, ropy a uhlí a ukončit závislost na fosilních palivech.
- Konopí vede k 95,5% poměru paliva k přívodu, když se používá k pyrolýze termochemického procesu, který přeměňuje organickou hmotu na palivo.
- Biomasa má výhřevnost až 8 000 BTU / lb., při spalování není prakticky žádná zbytková síra ani popel.
- Paliva z biomasy nabízejí čistou alternativu k fosilním palivům. Během pyrolýzy nebo spalování se neuvolňují žádné oxidy síry. Je vytvořen uzavřený systém CO 2 . Podle Stanleyho Manahana „Environmentální chemie“ by paliva z biomasy nevedla k tomu, že by se do atmosféry přidával jakýkoli čistý CO 2 .
- Konopí je největším producentem biomasy na akr na světě. Expert na energii z biomasy Lynn Osburn odhaduje, že 1 1/2 až 3 1/2 milionu akrů konopí nahradí všechny požadavky Kanady na fosilní paliva.
- Od 75 ° / O do 90% veškerého papíru bylo až do konce 18. století vyrobeno z konopného vlákna.
- Bulletin USDA č. 404 nastínil proces výroby papíru s použitím buničiny a prokázal, že konopí může nahradit 40% až 70% veškerého papíru ze stromové buničiny, včetně vlnitých krabic, počítačového papíru a papírového sáčku.
- Akr konopí vyprodukuje za 20 let tolik buničiny pro papír jako 4,1 akrů stromů.
- Proces výroby konopného papíru nevyžaduje žádné chlórové bělidlo produkující dioxiny a používá o 75% až 85% méně kyseliny na bázi síry.
- Konopný papír je vhodný k recyklaci 7 až 8krát, ve srovnání s 3krát u papíru z dřevní buničiny.
- Použitím konopné buničiny na papír bychom mohli zastavit odlesňování naší země a vyrábět silnější a ekologičtější papír za méně než třetinu ceny papíru z dřevní buničiny. Papírny, které jsou nyní na místě, by k přechodu ze dřeva na konopnou buničinu nepotřebovaly téměř žádnou konverzi.
- Konopí produkuje nejsilnější a nejodolnější přírodní měkká vlákna na Zemi. Do roku 1820 bylo až 80% veškerého textilu a látek na oděvy, plátno, prádlo a šňůry vyrobeno převážně z konopí.
- Konopná tkanina je pevnější, odolnější, teplejší a savější než bavlna. Nejlepší ze všech pěstovaných v Kanadě, bavlna to není.
- Akr půdy vyprodukuje 2 až 3krát více vlákna než bavlna, asi 1 000 liber. vlákna na akr.
- Konopí pěstované ve většině částí Kanady nebude vyžadovat žádnou aplikaci herbicidu, fungicidu nebo insekticidu. Na pěstování bavlny se aplikuje až ½ všech zemědělských pesticidů používaných v Severní Americe.
- Přírodní, organická konopná vlákna dýchají a jsou recyklovatelná, na rozdíl od syntetických vláken na bázi ropy.
- Plně dospělá rostlina konopí může obsahovat 1/2 své suché hmotnosti v semeni.
- Konopné semeno má obsah oleje o 34% více než jakékoli jiné semeno. Konopný olej je ve své kvalitě na druhém místě za velrybími oleji a má stejné spalovací vlastnosti a viskozitu jako topný olej třídy 2 bez jakýchkoli znečišťujících látek na bázi síry.
- Po extrakci konopného oleje je zbývající semenný koláč druhý za sójovými boby z hlediska obsahu bílkovin a je vynikajícím zdrojem výživy pro hospodářská zvířata nebo lidi.

ZEMĚDĚLSKÉ VÝHODY KONOPÍ
- Anglie, Francie a Španělsko legalizovaly odrůdy konopí s nízkým obsahem THC pro zemědělské plodiny. Anglie zasadila 1 500 akrů konopí jako plodinu prvního roku. Zprávy z Anglie uvádějí, že farmáři dostávají za konopnou úrodu více než 3 000 $ na akr.
- Konopí s nízkým obsahem THC není vhodné jako psychoaktivní droga.
- Kanadská zpráva z konce 19. století ukázala, že konopí funguje velmi dobře při střídání s fazolemi a kukuřicí.
- V roce 1991 obdrželi zemědělci v Ontariu 290 $ a 240 $ na akr za obilnou kukuřici a sójové boby.
- Konopí se v Kanadě úspěšně pěstovalo více než 100 let. Na období koncem 19. století Kanada produkovala pro všechny anglické požadavky na konopí. V době draka byla Anglie největším spotřebitelem konopí na světě.
- Ve 30. letech jihozápadní noviny Ontario uvedly, že kanadské pěstované konopí patří mezi nejlepší na světě a je mnohem lepší než tropické konopí.
- V Kanadě se konopí úspěšně rozrostlo z našich jižních hranic, cca 60 O severní šířky, paralelní, která rozděluje Severozápad území z provincií. Toto pozoruhodné rozmezí je možné díky krátkému vegetačnímu období konopí, obvykle 90 až 110 dnů.
- Konopná rostlina dosáhne výšky až 5 m (16 stop.) A potopí hlavní kořen dolů o 1 stopu. Tento kořen bude čerpat živiny z hloubky půdy a zpřístupní je následným plodinám, když se na půdu nanesou listy konopí. Tento rozsáhlý kořenový systém také pomáhá zmírnit problém zhutňování půdy.
- Konopí je na půdu velmi nenáročné a při sušení na poli vrací až 60% živin, které z půdy odebírá.
- Zpráva z Kentucky uvádí, že konopí bylo pěstováno na stejné půdě po dobu 14 po sobě jdoucích let bez vyčerpání půdy nebo snížení výnosu.
- Konopí je velmi ekonomická plodina pro pěstování, protože nevyžaduje prakticky žádné aplikace pesticidů.
- Konopí je také relativně odolné vůči suchu a bylo na něj několikrát spoléháno během hladomoru vyvolaného suchem kvůli vysokému obsahu bílkovin.
- Konopí je velmi odolné vůči zvýšenému UV záření a nemělo by trpět sníženým výnosem, na rozdíl od sójových bobů a kukuřice.
Zdroj: https://eap.mcgill.ca/CPH_3.htm